Відбувся Регіональний форум "Інноваційні смарт-рішення для освіти"
Розроблено порядок проведення моніторингу якості освіти
5 червня 2019 року - Регіональний форум «Інноваційні смарт-рішення для освіти»
Всеукраїнські збори керівників органів управління у сфері освіти об'єднаних територіальних громад
Встигни замовити за старою ціною!
Проект порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Вітаємо переможців!
Акція для батьків!!!
Сертифікація вчителя: як оцінюватимуть роботу в школі
Вітаємо жінок з весняним святом!
Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти»
АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ
Відбулася міжнародна науково-практична конференція
Запрошуємо взяти участь у роботі конференції!
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Результати розіграшу подарунків до дня Святого Миколая
З Днем святого Миколая!
Увага! Пропонуємо цікавий мультимедійний контент!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
Розіграш подарунків для вчителів до Дня святого Миколая!
Програма «Різдвяний табір в Чехії - Німеччини - Австрії»
Результати розіграшу подарунків до Дня працівників освіти!
VTG STUDY Канікули в Празі
VTG STUDY Вступ до творчих ВНЗ
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти!
Спільна пропозиція E-Schools та МійКлас
Як Вам новий сайт?

Дата: 12 лютого о 16:33, Оновлено 15 лютого о 01:17

Історія нашої школи

У 2012р. виповнилося 100 років з дня заснування школи!

За документами Центрального державного архіву України в 1911-1913 роках у Львові на вулиці Зеленій, 22 на місці старого палацу графів Замойських було збудовано велику нову будівлю для першої галицької приватної жіночої гімназії Софії Стшалковской (Zofii Strzalkowskiej).

Будівництво здійснювалося за проектом відомих львівських архітекторів Юзефа Сосновського та Альфреда Захаревича. При будівництві були враховані останіші на той момент віяння і тенденції шкільної архітектури, оформленням фасаду та інтер’єру займалися відомі художники, постійні співробітники компанії Сосновського та Захаревича, такі як Зигмунт Курчинський тощо.

На даху будівлі була обладнана сучасна обсерваторія, з якої відкривалася чудова панорама міста. Навколо гімназії був розбитий парк, фруктовий сад і квітник.

Стіни величезного актового залу та їдальні були оформлені розписами Костянтина Стефановича, сцена була декорована Зігмунтом Валько, ложі прикрашали рослинні орнаменти роботи Марії Томашевської:

Нажаль, на сьогоднішній день унікальні розписи не збереглися. Зате на другому і третьому поверхах збереглися старовинні вітражі того часу. Їх нещодавно відреставрувализавдяки німецьким меценатам.

До 30-х років освітньо-виховний заклад для дівчаток імені Софії Стшалковской складалося з 8-річної класичної гуманітарної гімназії, п’ятирічних семінарських курсів, музичної школи, початкової чотирирічної школи і дошкільної групи, а кількість учениць досягало 800 чоловік.

У навчальну програму входили релігія, латину, німецьку та французьку мови, історія, географія, математика, фізика, каліграфія, соматології (анатомія), природознавство, малюнок, гімнастика, музика гігієна та рукоділля. У приватну жіночу гімназію приймалися дівчинки 12-16 років, а в першому класі приватного жіночого ліцею ім. С.Стшалковской вчилися дівчата від 16 до 20 років.

У 1939 році в будівлі гімназії була відкрита середня школа №6.

Під час і відразу після війни в приміщенні школи функціонували військові шпиталі — спочатку німецький, потім радянський.

У 2008 році під час реставрації фасаду школи відкрилося мозаїчне панно, що складається з трьох гербових щитів Польщі, Литви та України. Панно виконано з смальти і венеціанського скла та має високу мистецьку та історичну цінність:

Сьогодні будівля шостої школи є пам’ятником архітектури і охороняється законом. У 2012 році будівлю відзначило свій столітній ювілей.

2 червня 2012 року у школі відбулося урочисте відкриття музею СШ№6.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.