Історія школи
Дата: 12 лютого 2019 о 14:33, Оновлено 20 жовтня 2021 о 07:48
Історія нашої школи
![](https://content.e-schools.info/cache/38/37/3837cfc4f1af248fdbda631915972cdd.jpg)
У 2012р. виповнилося 100 років з дня заснування школи!
За документами Центрального державного архіву України в 1911-1913 роках у Львові на вулиці Зеленій, 22 на місці старого палацу графів Замойських було збудовано велику нову будівлю для першої галицької приватної жіночої гімназії Софії Стшалковской (Zofii Strzalkowskiej).
![](https://content.e-schools.info/cache/10/bf/10bf99b4509370b2871cf4686017220d.jpg)
Будівництво здійснювалося за проектом відомих львівських архітекторів Юзефа Сосновського та Альфреда Захаревича. При будівництві були враховані останіші на той момент віяння і тенденції шкільної архітектури, оформленням фасаду та інтер’єру займалися відомі художники, постійні співробітники компанії Сосновського та Захаревича, такі як Зигмунт Курчинський тощо.
![](https://content.e-schools.info/cache/90/17/9017c580d0051fbb749f1a1e02569f54.jpg)
На даху будівлі була обладнана сучасна обсерваторія, з якої відкривалася чудова панорама міста. Навколо гімназії був розбитий парк, фруктовий сад і квітник.
Стіни величезного актового залу та їдальні були оформлені розписами Костянтина Стефановича, сцена була декорована Зігмунтом Валько, ложі прикрашали рослинні орнаменти роботи Марії Томашевської:
![](https://content.e-schools.info/cache/ce/53/ce535358fa56155a3c132aca3adb3be8.jpg)
Нажаль, на сьогоднішній день унікальні розписи не збереглися. Зате на другому і третьому поверхах збереглися старовинні вітражі того часу. Їх нещодавно відреставрувализавдяки німецьким меценатам.
![](https://content.e-schools.info/cache/19/29/19295e2c17553bb7bf2ecb3c2a1953ea.jpg)
До 30-х років освітньо-виховний заклад для дівчаток імені Софії Стшалковской складалося з 8-річної класичної гуманітарної гімназії, п’ятирічних семінарських курсів, музичної школи, початкової чотирирічної школи і дошкільної групи, а кількість учениць досягало 800 чоловік.
У навчальну програму входили релігія, латину, німецьку та французьку мови, історія, географія, математика, фізика, каліграфія, соматології (анатомія), природознавство, малюнок, гімнастика, музика гігієна та рукоділля. У приватну жіночу гімназію приймалися дівчинки 12-16 років, а в першому класі приватного жіночого ліцею ім. С.Стшалковской вчилися дівчата від 16 до 20 років.
У 1939 році в будівлі гімназії була відкрита середня школа №6.
Під час і відразу після війни в приміщенні школи функціонували військові шпиталі — спочатку німецький, потім радянський.
У 2008 році під час реставрації фасаду школи відкрилося мозаїчне панно, що складається з трьох гербових щитів Польщі, Литви та України. Панно виконано з смальти і венеціанського скла та має високу мистецьку та історичну цінність:
Сьогодні будівля шостої школи є пам’ятником архітектури і охороняється законом. У 2012 році будівлю відзначило свій столітній ювілей.
2 червня 2012 року у школі відбулося урочисте відкриття музею СШ№6.
![](https://content.e-schools.info/cache/47/37/4737a8b1c35206ef044a93a8392c42dc.jpg)